Zavolejte nám: +420732750723, +420777541062
Zavolejte nám: +420732750723, +420777541062

O nás

dilna

Historie

Ateliér vznikl jako soukromá dílna restaurátora Radka Ryšánka v roce 1998, který později kvůli doktorskému studiu poskytl svoji dílnu absolventům VOŠ restaurátorské, čímž po drobných změnách vznikl stabilní tým restaurátorů o čtyřech členech.

Naši členové se tak podíleli na důležitých restaurátorských projektech na Moravě včetně prací v interiéru vily Rozi Láskové, Jurkovičovy vily v Brně pro Moravskou galerii či restaurování nábytkových souborů pro Masarykovu Univerzitu v Brně.

V neposlední řadě je třeba se zmínit o plodné spolupráci se zámkem Slavkov u Brna (Austerlitz). Naše působení zde se rozšířilo do oblasti osvěty a vzdělávání v rámci studentského projektu Slavkovské restaurování, které má již mnohaletou tradici.

Dále se někteří naši členové podíleli na návrhu technologií a restaurování národní kulturní památky hradu a pevnosti Špilberk v Brně.

Co nabízíme

V rámci naší specializace na historický mobiliář, umělecké a uměleckořemeslné předměty ze dřeva jsme schopni uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka, kvalifikovaně přistoupit k jakékoliv historické technologii, včetně řezeb, orientálních laků, evropských nápodob japonských laků, zlacení, polychromie, šelaku i ostatních tradičních technologií.

Pro privátní objednavatele zajistíme kompletní služby (návrh na postup restaurování, individuální finanční rozvaha, doprava), tak abychom uspokojili každého zákazníka, při zachování cenové dostupnosti našich služeb.

K dispozici máme prostory se stabilními kontrolovanými podmínkami, které se blíží muzejním depozitářům podle ICOMOS.

Pro průzkum a správné určení technologií a povrchových úprav (což je klíčová část procesu restaurování) máme vlastní pracoviště vybavené mikroskopem s UV fluorescencí, infračervenou spektroskopií a Furierovou transformací. Jsme schopni zajistit průzkum prakticky jakoukoliv laboratorní metodou používanou v našem oboru díky spolupráci s dalšími věděckými pracovišti.

Nabízíme restaurátorské práce na uměleckořemeslných předmětech ze dřeva, k čemuž máme oprávnění ministerstva kultury, dále restaurování a konzervování jakýchkoliv movitých děl ze dřeva, včetně lakových prací, zlacení, drobných sochařských prací, čalouněného nábytku a dozor nad restaurátorskými a renovačními pracemi v našem oboru.

Kromě toho nabízíme restaurátorský průzkum včetně nezbytných analýz a mikroskopie, soudní a znalecké posudky specializované na historický mobiliář ze dřeva a jeho restaurování.

Další

Informace o členech Ohlasy v médiích